Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 listopada. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
11/12/2014 - 14:34

Jerzy Bukowski: Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Tegoroczny Adwent obfituje w cuda natury politycznej. Oto marszałek Sejmu katolickiej Polski wybrał się z wizytą do leżącego zaledwie kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego fińskiego Rovaniemi, aby odwiedzić jakiegoś śmiesznego przebierańca niezdarnie udającego Świętego Mikołaja.
Ten, z wyglądu pasuje bardziej do reklamy Coca-Coli, podczas gdy prawdziwy święty żył na terytorium dzisiejszej Turcji, gdzie był biskupem Miry, a jego relikwie znajdują się w sanktuarium we włoskim Bari.

W dodatku Radosław Sikorski zabrał w tę daleką podróż za pieniądze podatników profesora Tadeusza Iwińskiego (zwanego potocznie „plecakiem”, co udowodnił w Rovaniemi tuląc się do marszałka, aby tylko uchwyciło go oko kamery) z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który powinien - zgodnie ze swoim ideologicznym rodowodem - wybrać się w tym czasie do Moskwy w poszukiwaniu Dieda Moroza (Dziadka Mroza).

No i jak tu nie wierzyć w cuda przed świętami Bożego Narodzenia?

Jerzy Bukowski

**


Jerzy Bukowski, filozof, autor "Zarysu filozofii spotkania", piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Wszystko się zgadza. Nowy most heleński będzie gotowy przed świętami. Tyle, że Wielkanocnymi, a nie Bożym Narodzeniem... :


Dziękujemy za przesłanie błędu